بیوگرافی

تصویر نویسنده

جین بندیک

1919

جین بندیک، نویسنده و تصویرگر بیش از ۱۰۰ کتاب کودک بود که در ۹۵ سالگی فوت کرد. او در سال 1940 با رابرت ل. بندیک یکی از پیشگامان و کارگردانان برنامه های تلویزیونی و سینما، ازدواج کرد و به مدت ۶۸ سال با او زندگی کرد.
جین بندیک در سال ۱۹۱۹ در شهر نیویورک متولد و در سال ۱۹۳۹ از دانشکده طراحی پارسونز فارغ‌التحصیل شد. بندیک با تهیه تصاویری از مجله "جک و جیل" در حالی که هنوز در پارسونز بود، حرفه خود را آغاز کرد.
در طول جنگ جهانی دوم، شوهر جین در نیروی هوایی ارتش خدمت کرد و او هم به خدمات داوطلبانه زنان آمریکایی پیوست.
آخرین کتاب جین بندیک، " هرودوت راهی به سوی تاریخ "، در سال ۲۰۰۹، زمانی که او ۹۱ ساله بود، منتشر شد.
او در طی ۷۰ سال کار خود کتاب های زیادی در زمینه موضوعات گوناگون، از تلویزیون و زمان گرفته تا نجوم و بوم‌شناسی، نوشت. در سال‌های ۱۹۷۳ تا ۱۹۷۵، بندیک عضو یک تیم سه‌نفره از جمله "روی گالانت" و نویسنده علمی‌تخیلی "ایزاک آسیمف" بود که برنامه علمی "Ginn" را نوشت که یک مجموعه کتب درسی برای رده سنی (پیش دبستان تا هشتم) بود. او همچنین با همسرش در برنامه‌های تلویزیونی آموزشی هم‌کاری کرد.

جین بندیک توانایی قابل‌توجهی در نوشتن صریح و تصویرگری برای ارائه مفاهیم علمی پیچیده به شکلی که برای کودکان قابل‌فهم باشد، داشت.
در طول دوران حرفه‌ای اش، او یکی از اعضای ثابت انجمن نویسندگان بود و یکی از مدافعان ثابت‌قدم در نقش علم در جامعه و اهمیت آموزش علوم بود.
در سال‌های ۲۰۰۷ و ۲۰۱۰، او با یکی از دخترانش دکتر "ربکا بندیک" پوسترهایی را به زبان اردو و اهل هائیتی برای اطلاع‌رسانی به مردم محلی در آسیا و کاراییب در مورد خطرات ناشی از زلزله، تهیه کرد.

"جین بندیک"،در سال ۲۰۱۳ در یکی از مصاحبه هایش گفت: "اگر من پری بودم، هدیه ام به همه بچه‌ها حس کنجکاوی بود"، بنابراین زنی که در حدود نیم‌قرن پیش کودکان را به هیجان آورد، چیزی کمتر از یک قهرمان فرهنگی نیست.